Hakkımızda

Sanayaci Dostlarım;
Isıl işlem sektörüne 1979 yılında İskitler demir sanayisinde adım attım. 1979 yılından 2000 yılına kadar birkaç firmada ortaklık, ısıl işlem üretim müdürlüğü ve kalite kontrol müdürlüğü görevlerinde bulundum.

Kendi firmamı (Akalın Isıl İşlem Çelik San. Ve Tic Ltd. Şti.) 2000 yılında faaliyete geçirdim ve çok kısa bir süre içerisinde sektörün önde gelen firmalarından birisi haline gelme başarısını gösterdim.

Ayrıca,Akalın Isıl İşlem Çelik San. Ve Tic. Ltd. firmasından sonra, Ankara’da eksikliği hissedilen takım çeliğinde Metal Ravne takım çeliği satışlarında AKL Çelik Metal Sanayi ve Dış. Tic. Ltd Şti’ni 2010 yılında faaliyete geçirdim.
2018 yılının ilk aylarında atmosfer kontrollü kameralı modern ısıl işlem şubemizi merkezimizin 30mt yanında hizmetinize açmış bulunmaktayız.

Bugün Akalın Isıl İşlem Ankara Ostim de ki fabrikasında savunma sanayii,makine yedek parçaları,dişli,kalıp,traktör,otomotiv,iş makineleri,medikal,toz metalürji ,paslanmaz alüminyum,maden,döküm ve plastik sektörlerine metalürji mühendisleri ve tecrübeli ekibiyle 24 saat aralıksız modern laboratuvar hizmetleri ile birlikte ısıl işlem proseslerini sürdürerek en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir.

Akalın Isıl İşlem olarak firmamız; kalite, disiplin ve iş ahlakı prensiplerinden vazgeçmeyerek sektöründe kısa zamanda, geçmişten gelen tecrübesiyle ve müşteri odaklı çalışmalarıyla müşteri referansını arttırarak, yurtiçi ve yurtdışı çalışan firmaların duyduğu memnuniyetle her geçen gün kurumsallaşarak modern yatırımlarıyla hizmet vermeye devam edecektir.

Saygılarımla.